Warsztaty antydyskryminacyjne i antyprzemocowe na UW

Uniwersytet Warszawski nieustannie podejmuje działania, aby być przestrzenią, w której każdy czuje się bezpiecznie i u siebie. Jednym z zadań realizowanych na UW jest uświadamianie, że na dyskryminację i przemoc da się i należy reagować, dlatego wszystkich studentów UW zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach antydyskryminacyjnych i antyprzemocowych realizowanych w ramach budżetu partycypacyjnego UW.

Podczas warsztatu dowiesz się:

• czym jest dyskryminacja,
  • jak przepisy polskiego prawa chronią nas przed dyskryminacją,
  • co możesz zrobić jeśli doświadczyłaś/eś przemocy lub dyskryminacji m.in. ze względu na pochodzenie, narodowość czy kolor skóry,
  • co możesz zrobić jeśli jesteś świadkiem przemocy lub dyskryminacji m.in. ze względu na pochodzenie, narodowość czy kolor skóry,
  • gdzie możesz zgłosić się po wsparcie na Uniwersytecie Warszawskim i poza uczelnią.

Warsztaty w języku polskim odbędą się w trzech terminach do wyboru: 20.11., 22.11., 27.11. w godz. 16:30-20:45.
Warsztaty w języku angielskim odbędą się w trzech terminach do wyboru: 06.11., 15.11., 28.11. w godz. 16:30-20:45.
Warsztaty w języku rosyjskim odbędą się w trzech terminach do wyboru: 07.11., 08.11., 14.11. w godz. 16:30-20:45.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Lokalizacja: Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu, ul. Dobra 56/66 (budynek Biblioteki Uniwersyteckiej).

Więcej informacji jest dostępnych na stronie – www.wolontariat.uw.edu.pl/workshop

Data publikacji: 25 października 2018

Data ostatniej modyfikacji: 28 listopada 2018